Strona naszego Pisma
wrzesień 2000
pismo alternatywne przy TAJNIAK.POLINOVA.PL

nastepna strona
SPIS TREŚCI

poezja:
kącik QQLKI ............................... str. 2
wiersze buazeńskie ...................... str. 3
wiersze Zyrafki ............................ str. 4

malarstwo:
galeria ................................. str. 5
obrazy jaszowate ................................. str. 6

recenzje:
Biała plastikowa ............................. str. 7

trzy po trzy:
Aparat systemu humorem tryska ..................... str. 8
Coś, co teoretycznie mogłoby być esejem ................... str. 9
Totalirataryzm ............................................ str. 10
Kilka słów o Wiktorii Cukt ................................ str. 11
Świat wariuje ............................................. str. 12
Kilka pytań, których i tak nikt nie przeczyta ............. str. 13
Gdzie się podziały kobiety z siekierami? ................. str. 14

opowiadania i inne miniatury fabularne:
Osobliwe zdarzenia Teofila M. cz.3 ..................... str. 15
Brzydka bajka o głupiej kurewnie ......................... str. 16
Wojna we wsi ......................... str. 17
Bajka o Lebiodzie ......................... str. 18

wydarzenia:
WZLJAD informuje ..................... str. 19
Jarocin 2000 ........................ str. 20
INTRO

Oto trzeci, tym razem rozruchowy, numer naszego periodyku dla niezależnej inteligencji, która jaka jest, taka jest, ale z całą pewnością nie jest sztuczna, co samo w sobie jest już pozytywną przesłanką. Jednak, żeby nie pozostać gołosłowną redakcją, apelujemy do wszelkich mniej lub bardziej utalentowanych jednostek inteligentnych - piszcie! Na przekór ogłupiającej papce kulturowej wpajanej Wam w szkołach i środkach masowego przekazu, na przekór mentalności społeczeństwa nastawionego na pogardę (za pomocą przełącznika pokrętnego ulokowanego gdzieś w okolicahc ciemienia), na przekór cwaniakom, którzy zaraz zechcą na Waszej twórczości zarobić, żeby przy tym Wam nic nie skapło do kieszeni, bo przecież Wy jesteście artyści, więc Was niby można okradać, oraz na przekór wszelkim negatywnym przejawom ludzkiej durnoty.
Co miesiąc, w kolejnych numerach Tajniaka, mimo iż zastrzegamy sobie prawo odmowy, publikujemy Wasze dzieła - ważne i wiekopomne, choć może nie wszyscy znawcy by tego chcieli. Czekamy na Wasze opowiadania, powieści, wiersze, przemyślenia... Także na formy niezaszufladkowane oraz graficzne. Wierzymy, że istnieją ciągle tak twórcy, jak i odbiorcy, i oświadczamy, że Tajniak jest właśnie dla nich.
redakcja


OFICJALNE OŚWIADCZENIE TAJNIAKA SA

W związku z sytuacją, która nas nie obchodzi, a która skłaniać by nas mogła do obchodów wszelkiego rodzaju rocznic, tak szwindli zwanych porozumieniami, jak i zbrodni, zwanych działaniami zbrojnymi, oświadczamy, że my mamy swoje rocznice (na przykład 25 lutego), swoją tradycję i swoje sprawy, do których nikogo nie zmuszamy ani wprost, ani pośrednio, a tamte olewamy jako takie, jakimi się nam je usiłuje pokazać. Szanujemy wszystkich walczących o wolność - tak z wrogiem, który przyszedł z zewnątrz, jak i z wrogiem, który trzymał naród za mordy siedząc sobie tutaj, nie zgadzamy się jednak z mitologizacją morderstw i zbrodni dozwolonych przez mentalność ludzi, którzy nauczają o taktykach wojennych, o wodzach, o stratach i zyskach, a nie mówią o podstępach, zdradzie, zbrodniarzach i śmierci - w imię swych śmierdzących interesów, w imię walki o władzę i bogactwo. Nie zgadzamy się z oszukiwaniem nas tak poprzez wmawianie nam, że jakieś umowy polityków dla nas coś oznaczają, jak i w żaden inny sposób. Oświadczamy oficjalnie, że nic nas cała ta oficjalność i ideologiczna otoczka nie obchodzi i nie przyjmujemy jej do wiadomości.

Tajniak SA

PODZIEMNE PISMO TAJNIAK
Tajniak jest redagowany przez redakcję z redaktorem naczelnym szamanem falarkiem na czele.
Współpraca: Jasza, QQLKA, Żyrafka, Seba, Niejaki, Mer Torunia, Tellico, Tiroy, Teoretyczka-Sklerotyczka, Leon, Wredota, Tomcio, prof. Ziemowit Ukleja oraz anonimowi dawcy. Ogłoszenia przyjmujemy, nie zamówionych rękopisów nie zwracamy, za treść nie odpowiadamy. Prosimy o kontakt wszystkich natchnionych chętnych do współpracy. Posiadamy zezwolenie na machanie marynarkami i wznoszenie okrzyków.

adres redakcji: Podziemne Pismo Tajniak przy Tajniak SA
e-mail: tajniakwww@interia.pl

Działamy pod patronatem Tajniak SA oraz alternatywnej strony kanału #trojka przy Tajniak SA http://tajniak.polinova.pl/trojka


nastepna strona