Strona naszego Pisma
październik 2000
pismo alternatywne przy TAJNIAK.POLINOVA.PL
str. 1

nastepna strona
SPIS TREŚCI

poezja:
kącik QQLKI ............................... str. 2
wiersze buazeńskie ...................... str. 3
wiersze Żyrafki ............................ str. 4
La Biescadia Commedia ............................... str. 5

malarstwo:
galeria ................................. str. 6
galeria Mera ............................. str. 7

odczucia:
Równe prawa i wcześniejsze płyty Aliansu ................ str. 8
Extra Pan ................................... str. 9
Bayki i klechdy ........................................... str. 10

trzy po trzy:
Wybory ............. str. 11
Komercja ................. str. 12

opowiadania i inne miniatury fabularne:
Osobliwe zdarzenia Teofila M. cz.4 ..................... str. 13
Brzydka bajka o głupiej kurewnie cz.2 .................. str. 14
Moje morze ......................... str. 15
Sen ......................... str. 16
Cztery pory roku ..................... str. 17

wywiady:
Banda Idiotów ........................ str. 18
INTRO

Przedstawiamy Państwu szanownemu niezwykle czwarty numer tego pisemka, JAKIM jest Tajniak, a warto byłoby się zastanowaić przy tym JAKIM on jest, jednak pozwalamy sobie tego nie uczynić, obarczając niektórych tą pozornie łatwą czynnością, od której zdarza się, że bolą mięśnie. Czwarty numer Tajniaka nie jest ani startowy, ani początkujący, ani wprowadzający, ani rozruchowy. On jest po prostu czwarty w przeciwieństwie do tego, który będzie po nim i niezależnie co o tym sądzą zawodowi i amatorscy matematycy, dla których przeciwieństwem piątki jest minus piątka niezależnie od tego co sądzą o tym zawodowi i amatorscy puryści językowi, dla których piątka jest cyfrą, a nie liczbą, więc nie może mieć przeciwnośći, bo przeciwności odnoszą się do liczb, a nie do znaczków je opisujących. Może to trudne, ale przy lekturze książki "Urządzenia telekomunikacyjne", a w szczególności rozdzału opisującego działanie centrali telefonicznej Pentaconta 1000, jest to barszcz z chlebem i bułka z masłem w jednym. Pryszcz i pestka w drugim. To tyle tytułem wstępu.
redakcja

PS. W więzienu siedzi właśnie pewien artysta (malujący freski) za to, że na czas nie wrócił z przepustki, a mówi się nam tymczasem, że to państwo nie jest totalitarne. W takim razie na jakiej podstawie znalazł się ktoś, kto miał czelność wystawiać mu jakąkolwiek przepustkę? Czy wystawienie przepustki nie wynikało z uprzedniego ograniczenia wolności temu człowiekowi? Chodzi oczywiście o przepustkę z wojska.


OFICJALNE OŚWIADCZENIE TAJNIAKA SA

Z wiązku z sytuacją, która zaistniała, a która nam się wcale nie podoba, oświadczamy, że nie powiemy tego, o czym chętnie byśmy powiedzieli, ponieważ społeczeństwo przypadkowe i tak nie rozumie wyrazów podstawowych, a reszta i tak wie o co chodzi. Wolni są ci, którzy z niewoli zdają sobie sprawę. Niestety. A wy okłamujcie dalej samych siebie.
z pozdrowieniami

Tajniak SA


PODZIEMNE PISMO TAJNIAK
Tajniak jest redagowany przez redakcję z redaktorem naczelnym szamanem falarkiem na czele. Współpracownicy redakcji nie odpowiadają za poglądy reprezentowane przez redakcję.

Współpraca: Jasza, AgaB, QQLKA, Żyrafka, Seba, Niejaki, Mer Torunia, Leon, Bobi, prof. Ziemowit Ukleja, Buazen oraz anonimowi dawcy. Ogłoszenia przyjmujemy, nie zamówionych rękopisów nie zwracamy, za treść nie odpowiadamy. Prosimy o kontakt wszystkich natchnionych chętnych do współpracy. Posiadamy zezwolenie na machanie marynarkami i wznoszenie okrzyków.

adres redakcji: Podziemne Pismo Tajniak przy Tajniak SA
e-mail: tajniakwww@interia.pl

Działamy pod patronatem Tajniak SA oraz alternatywnej strony kanału #trojka przy Tajniak SA http://tajniak.polinova.pl/trojka


następna strona