poprzednia strona spis treści następna strona
- -

Akwaprezentacja

Na początku był Dozorca. Stał w Pokoju i w zamyśleniu oglądał pustą Półkę. Nie odpowiadała mu ta pustość, nie odpowiadało mu też jego własne imię. Stworzył więc Akwarium i postawił je na Półce. Dozorca stał się Dozorcą Akwarium. Tak minął dzień pierwszy.

Akwarium było puste. Nie podobało się to Dozorcy Akwarium. Na dno nasypał więc Żwiru, a cały zbiornik napełnił Wodą. Kiedy minął zamęt spowodowany zbyt gwałtownym napełnieniem Akwarium, Dozorca Akwarium przyjrzał się swojemu dziełu. Uśmiechnął się i zasnął. Tak minął dzień drugi.

Trzeciego dnia Dozorca Akwarium włożył palec do Wody. Była zimna. Stworzył więc Grzałkę, włożył ją do Akwarium i uruchomił. Kiedy w Akwarium było już ciepło, stworzył i uruchomił Filtr i Natleniacz. Miał bowiem plan, którego zrealizowanie nie było możliwe bez tych sprzętów. Tak minął dzień trzeci.

Nazajutrz Dozorca Akwarium postanowił pobawić się w ogrodnika. Stworzył Roślinkę i posadził ją w Akwarium. Kiedy przyjrzał się zbiornikowi stwierdził, że brak w nim nowoczesności. Szybko wybudował obok Filtra piękny Zamek. Tak minął dzień czwarty.

Przygnębiony brakiem kolorów Dozorca Akwarium stworzył pierwsze Gupiki. Gupiki numer Jeden, Dwa i Trzy były jednak bardzo samotne, więc wkrótce dołączyły do nich Gupki numer Cztery, Pięć, Sześć i Siedem. Szybko zaczęły się rozmnażać. Dozorca Akwarium zaniepokoił się brakiem róźnorodności w Akwarium. Był jednak zmęczony i padł bez ruchu. Tak minął dzień piąty.

Szóstego dnia Dozorca Akwarium stworzył Sumcia... Na początku Sumcio był bardzo wesołą i ciekawą świata rybą. Kiedy jednak odkrył, że poza nim jedynymi rybami są Gupiki, posmutniał i zakopał się w Żwirze. Dozorca Akwarium przypomniał sobie o planach z dnia piątego i stworzył Paletkę, Mieczyka, Zbrojnika, Brzankę, Pielęgnicę i wiele innych ryb. Sumcio usłyszał odgłosy wesołej zabawy nowych mieszkańców Akwarium i wypłynął spod Żwiru. Dzięki staraniom Dozorcy Akwarium i ryb zapanował powszechny dobrobyt. Tak minął dzień szósty, przedostatni.

Siódmego dnia Dozorca Akwarium chciał odpocząć. Przypomniał sobie jednak, że musi wymienić część Wody i wyczyścić Filtr. Pospieszył do pracy...

Akwarium - http://akwa.glt.plpoprzednia strona spis treści następna strona